Kuo  daugiau triukšmo ir intensyvumo gyvenime, tuo tyla pasidaro vertingesnė. O dabar turbūt retas gyvena ramiai, todėl ramybė ir tyla tampa labai reikalinga.

Kuo gali būti naudinga tyla?

• Visų pirma, tyloje galima rasti „save“. Kai yra laiko sustoti, atsiranda galimybė suprasti, kas man svarbu, ko aš noriu, ar siekiu to, kas man svarbu. O gal aš veikiu labiau iš inercijos ar laikinų impulsų? Tik su tylos pagalba galiu apmąstyti ir atsirinkti savo vertybes, suprasti savo gyvenimo prasmę. Įsisąmoninimas svarbių dalykų apie save padeda nurimti ir pajausti didesnį pasitenkinimą gyvenimu.

• Tyla gali padėti labiau įsiklausyti į save. Tyloje galima rasti kas vyksta mano mintyse, kūne, jausmuose. Sąmoningumas apie save labai svarbus norint gyventi pilnavertišką gyvenimą.

• Tyla gali įtakoti kūrybiškumą. Tyla padeda susikaupti ir kilti įvairioms idėjoms.

• Tyla padeda susidėlioti mintis. Kai neigiami jausmai vyrauja kurį laiką ar patiriami neigiami stimulai iš aplinkos, atsitraukimas ir atsigręžimas į save gali padėti susidėlioti savo mintis, peržiūrėti savo reakcijas ir priimti sprendimus.

Tyla gali būti nepatogi, todėl ją žmonės bando užpildyti įvairiais garsais ir užsiėmimais. Pavyzdžiui, pokalbiais, muzika, žmonėmis ir pan. Tačiau patyrinėti, kas vyksta su manimi tyloje, nebėgti nuo savęs gali būti labai naudinga. Juk negali susitvarkyti su tuo ką ignoruoji ar nepripažįsti.

Meditacija – tai būdas „pasikviesti“ tylą. Meditacija tyloje padeda suprasti, kaip veikia mūsų protas. Dažnai mūsų mintyse vyksta tam tikri ciklai apie tas pačias temas susijusias su mumis. Taip pat medituojant pastebime, kaip mūsų protas nori keliauti į praeitį arba svarstyti ateitį praleisdamas dabartį.

Šiuolaikiniame pasaulyje dominuoja daugybė besikeičiančios informacijos, įrašų ir nuotraukų susijusių su socialiniais tinklais. Tylos, atrodo, nėra arba jos labai mažai. Išoriniai trukdžiai, kurių pilna aplinkui atitraukia mus nuo savo vidaus, pojūčių ir to kas vyksta kiekvieną akimirką. O pabuvimas tyloje su savimi padeda atrasti įvairių įžvalgų apie save ir savo gyvenimą.

Psichologė-psichoterapeutė Indrė Vaidelienėwww.psichologiniaisprendimai.lt